Ekibimiz

Müşterilerimiz gramer kurallarıyla ve kelime ezberleyerek İngilizce öğrenmeye çalışanlar olmadığı için, öğretmenlerimiz de dersane - dil okulu tipi İngilizce öğretmenleri değildir.  Bizim öğretmenlerimiz profesyonel altyapısı, deneyimi olan danışmanlar ve eğitmenlerdir.  Aslında hayat hikayeleri sizinle çok da benzerdir.  Affina'nın eğitmenleri hem İngilizce öğretme kapasitesi üst düzey olan, hem de farklı sektörlerde deneyimleri olan profesyonellerdir.  Bir müşterimize eğitmen atarken aşağıdaki kriterleri esas alırız:

- Öğrencinin mesleği ile eğitmenin profesyonel deneyimleri -

- Öğrencinin kişiliği ile eğitmenin kişiliği -

- Öğrencinin öğrenme tarzı ile eğitmenin öğretme tarzı -

Amacımız en uyumlu birlikteliği yakalayarak mutlu ve etkin bir öğrenme deneyimi sunmaktır.  

Çağatay Dönmez Hakkında

Çağatay Dönmez, dil eğitiminin öncü fırması Affina'nın kurucusudur.  Çağatay, Egelidir, İzmir'in has evladıdır; Çeşme'nin sevdalısıdır. Müzik ve edebiyat tutkunudur.  İlgilendiği alanlarda akademik seviyede detaycıdır.  İş hayatında analitik ve planlı ve dakik hareket etmeyi sever.  Boğazici Üniversitesindeki eğitiminin ardından Japonya ile ticaret yapan bir özel şirketin satış yöneticiliğyle kariyerine başladı.  Gerek bu firmada gerekse daha sonra görev yaptığı danışmanlık firmalarında çok kültürlü ortamlardaki dil ve iletişim ihtiyaçlarını gözlemleme fırsatı buldu.  2003 yılında kuduğu Affina firmasıyla Türkiyede yaşayan yabancı profesyonellere Türkçe eğitimi vermeyi ve Türk iş kültürune kolay adapte olmalarını sağlayacak oryantasyon ve kültürlerarası iletişim becerilerini kazandırmayı hedefledi. Ardından uzun yıllar Dragoman Akademi markasıyla kurumsal İngilizce eğitimleri organize etti. Şİmdi ise, hem Türkçe, hem İngilizce hem de diğer dillerdeki eğitimlerini Affina bünyesinde sürdürmektedir.


Jenny Teo, Business Consultant, Workshop Instructor, and Core Teacher

Jenny Teo Hakkında:

Jenny, Affina'nın İş Geliştirme Direktörlüğü görevinin yanısıra worskhop programlarımızı yürütmekte ve özel projelerde eğitmenlik de yapmaktadır. Pazarlama, kurumsal iletişim, halkla ilişkiler ve yönetim alanlarında 20 yıllık başarıIı bir kariyer yolculuğunun ardından İstanbul’a yerleşmiştir.

Anadili İngilizcenin dışında Mandarin, Teochew ve Singlish dillerine de hakimdir. İstanbul’dan önce Hawaii, New York, Florida ve Singapur’da yaşamış ve çalışmıştır. Seyahat tutkunu olan Jenny Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Pasifik bölgelerinde olmak üzere 30’dan fazla ülkeyi gezip görmüştür. Dünyanın dört bir yanındaki farklı kültürleri ve yaşam biçimlerini deneyimlemiş olması kültürlerarası iletişim konusunda da kendisini zenginleştirmiştir. Kültürlerarası iletişim ve oryantasyon alanlarında da hem yabancı hem Türk yöneticilere eğitim tasarlayıp vermektedir.

Yıllarca iş dünyasında önemli yöneticilik rolleri üstlenmiş olması, yine çoğu yönetici olan müşterilerimiz ile kolay ahenk kurmasını ve onlarla aynı dili konuşabilmesini sağlamaktadır.